آزمايشگاه

آزمايشگاه زبان دانشگاه صنعتي اصفهان در ساختمان كنار مركز زبان جنب بانك ملي قرار دارد. اين آزمايشگاه در سال 1358 تاسيس شد و زير نظر مركز زبان در قالب آزمايشگاه 1 و 2 به فعاليت مشغول است.

در چهلمين سالگرد تاسيس دانشگاه  صنعتي اصفهان (سال تحصيلي 1397-1396) آزمايشگاه زبان 1 مجهز به سيستم كامپيوتري چند رسانه اي و جايگزين سيستم قديمي شد. استفاده از آموزشهاي صوتي و تصويري و متني براي دانشجويان متناسب با نياز متفاوت آنان، كنترل كامل فعاليتهاي دانشجويان و سيستم آنان توسط استاد ، آموزش به صورت فردي و گروهي ، قابليت پشتيباني از 22 زبان مختلف، گروه بندي نامحدود و مكالمه بين گروهي، امكان سطح بندي دانشجويان در 9 گروه و پخش 9 فيلم مختلف بطور همزمان ، امكان ضبط و پخش صداي دانشجو بصورت ديجيتالي و ذخيره مطالب تنها بخشي از ويژگيهاي منحصر به فرد اين سيستم است.

اين سيستم چند رسانه اي با فراهم نمودن  تجهيزاتي در جهت  تدريس، ارايه مطالب درسي،  سنجش و ارزيابي، امكان يادگيري بهينه و شركت فعال دانشجويان در تمرينات داخل و خارج از كلاس را مهيا ساخته است. آزمايشگاه امكان سرويس دهي به 80 نفر دانشجو را فراهم آورده است.

آزمايشگاه  زبان همچنين داراي انواع كتابهاي آموزشي ، فرهنگ لغات، منابع صوتي شامل سي دي هاي زبان انگليسي، آلماني و فرانسه است.

از ديگر خدمات آزمايشگاه زبان تکثير سي دي، امانت کتاب و ارائه راهنماييهاي لازم به دانشجويان جهت انتخاب منابع مورد نياز آنان  مي باشد. علاوه بر دانشجويان، كاركنان دانشگاه نيز مي توانند در جهت افزايش مهارتهاي زباني خود از اين امكانات استفاده نمايند.

ویرایش مقالات

درباره ما

امروزه يادگيري و به کارگيري يک زبان ديگر به جز زبان مادري از ضروريات است. از آنجايي که زبان انگليسي به دلايل متعدد گستره وسيعي را در علوم، متون، فرهنگ، تجارت، اقتصاد و ... در بر گرفته است، يادگيري آن به عنوان زبان دوم در همه جوامع يک امر اجتناب ناپذير است. همان گونه که مي دانيد دروس زبان انگليسي در دوران متوسطه مفاهيم عام را دنبال مي نمايد و ضرورت آموزش پيشرفته و تخصصي آن در رشته هاي علمي گوناگون باعث شده است که در دانشگاه ها نيز به اين امر اهتمام ورزند. مرکز زبان دانشگاه صنعتي اصفهان با هدف افزايش آگاهي و مهارت دانشجويان در زمينه زبان خارجي با ارائه دروس زبان عمومي و تخصصي فعاليت مي نمايد.

اخبار و اطلاعیه ها

موضوع: رويكردها و چالش ها در تدريس و آموزش  "...
جدول برگزاری امتحانات میان ترم دروس پرجمعیت ترم...

تحت نظارت وف ایرانی